+421 32 32 60 111
Pondelok–Piatok 7:00–16:00
Sobota 7:00–13:00

AKTUÁLNA AKCIA

akcia

Práve od 17. januára do 28. februára 2023 viete získať Afirmax podložku pod podlahu LVT PROTECTOR s parozábranou k nákupu kompozitných podláh rady BiClick úplne ZADARMO! Stačí navštíviť Royaldom stavebniny, Častkovce 428 alebo Vicenzy 18 Šamorín.

Našli ste krásnu a štýlovú vinylovú či kompozitnú podlahu presne pre váš domov, a teraz zvažujete akú zvoliť podložku pod podlahu? Ako nájsť takú, aby ste mali istotu, že vám podlaha vydrží čo najdlhšie?

Ak nepatríte k expertom na podlahy, v tomto článku sa dozviete užitočné informácie o podložkách pod podlahu, presnejšie na čo slúžia, aké majú vlastnosti a ktorú si máte zvoliť. Kým niekedy, typicky pri väčšine podláh z rady vinylov, potrebujete ešte zvlášť podložku, existujú aj podlahy, ktoré majú v sebe integrovanú podložku. Vtedy ďalšia podložka nie je vhodná a vystačíte si maximálne s parozábranou.

Podložka pod podlahu závisí aj od podkladu.

Výber správneho podkladu pre vinylové / kompozitné podlahy nie je ani zďaleka tak zábavný ako samotný výber podlahy. Spodná strana podlahy si zaslúži ale rovnako vašu pozornosť, ako jej elegantná vrchná strana.Posledný menovaný faktor výrazne ovplyvňuje výdrž podlahy a pocity z chodenia po nej.

Výber správnej podložky ovplyvňuje:

Podložky pod plávajúcu podlahu. Aké poznáme materiály a ich výhody?

Ako už viete, podložka poskytuje tenkú vrstvu medzi vaším podkladom a hotovou podlahou. Dokáže tlmiť zvuk, pomáha kontrolovať vlhkosť a dokonca robí tvrdé podlahy pod nohami o niečo zhovievavejšie. Predstavme si niektoré z najbežnejších materiálov, s ktorými sa pri výbere podložky môžete stretnúť.

1. Pena

Penové podložky pod podlahu patria k najlacnejším. Ak je vaša podlaha vyrobená z preglejky, pena je často dobrou voľbou. Najprv sa však uistite, že nemáte problémy s vlhkosťou. Pena a voda nie je dobrá kombinácia a mohla by vám len viac uškodiť.

2. Plsť

Plsť je vynikajúca podložka na pomoc pri problémoch s hlučnou podlahou. Je hustejšia ako pena, takže lepšie tlmí hluk. Má dobré izolačné vlastnosti, ale na druhej strane je dosť tenká – takže s tvrdou podlahou často nepomáha.

3. Korok

Korok je ďalší materiál, ktorý dobre pohlcuje zvuk. Je to dobrá voľba, ak máte menšie problémy s vlhkosťou. Pri očakávaní vysokej vlhkosti ale ako možnosť odpadá aj korok. 

4. Extrudovaný polystyrén

Podložka pod podlahu z extrudovaného polystyrénu má niekoľko výhod – materiálovú homogenitu naprieč podložkou vďaka výrobnému procesu. Podložka je odolná nielen voči vode, ale odolá aj rôznym chemikáliam – s prímesou alkoholu, soli, čističom a iným. Materiál sa nerozkladá pôsobením času a je, podobne ako predošlé, bezpečný pre človeka. Extrudovaný polystyrén sa pozitívne prejaví na životnosti vašej novej podlahy a dokáže ju ochrániť.

    1.Podložka Afirmax Vinyl SMART s parozábranou - podložka je vhodná pre celovinylové podlahy s klikom, ako aj SPC podlahy. Je jednoduchá na manipuláciu a vďaka vodiacim čiaram sa s ňou dobre pracuje. Poskytuje vinylovej podlahe stabilitu, a vďaka odolnosti 17dcb vám poskytne aj dobrú zvukovú izoláciu. Tá pomôže elimonovať kročajový hluk. Integrovaná parozábrana vám ušetrí dodatočné peniaze na samostatnú vrstvu parozábrany. Je vyrobená z extrudovaného polystyrénu, takže preberá všetky výhody daného materiálu.

 

   2.Podložka Afirmax LVT protector s parozábranou - to najlepšie, čo môžete pre SPC podlahu urobiť. Podložka Afirmax LVT Protector bola špeciálne vyvinutá pre kompozitné (SPC) podlahy Afirmax. Počíta s ich nízkou hrúbkou a presným spojom, ktorý si vyžaduje optimálnu podložku. Vďaka vysokej zaťažiteľnosti znásobuje životnosť kompozitnej podlahy. Má nízky tepelný odpor, ktorý značne šetrí náklady na vykurovanie. Navyše Vám odpadá nutnosť pokládky parozábrany, nakoľko parozábrana je už integrovaná v podložke. Tieto špičkové vlastnosti radia podlahovú podložku Afirmax LVT Protector k jednej z najkvalitnejších polyuretánovo-minerálnych (PUM) podložiek na trhu, spĺňajúcich požiadavky európskej normy EN16354.

 

V prípade záujmu kontaktujte našich predajcov alebo sa osobne zastavte na predajni:

Lenka Kubalíková, +421 903 416 320 kupelne2@royaldom.sk ČASTKOVCE

Ľubica Cvečková, +421 911 518 044 samorin1@royaldom.sk ŠAMORÍN

 

 

Mapa
obchodny-zastupca.png
nacenenie-projektu.jpg